Արցախցիների նկատմամբ ՀՀ իշխանությունների քաղաքականությունը միջազգային տերմինաբանությամբ կոչվում է «մեղադրել զnհին». Արցախի ՄԻՊ
Արցախցիների նկատմամբ ՀՀ իշխանությունների քաղաքականությունը միջազգային տերմինաբանությամբ կոչվում է «Մեղադրել զոհին»։ Հայտարարել է Արցախի ՄԻՊ Գեղամ Ստեփանյանը։ «2023 թվականին Արցախի կորուստից հետո Հայաստանի իշխանությունների նպատակն էր ամեն ձևով այդ ամենի մեջ մեղավոր գտնել...
Չեն կարում մեր ընտանիքները պահենք․ խոստանում ենք էլ խմած ռույլ;ի չնստել
Եղբորս կորցրել եմ, քեռուս թոռանը կորցրել եմ, ընկերոջս կորցրել եմ․ Արցախցի
Սխալվել ենք, խմած մեքենա ենք վարել․ հիմա թող մեր վարորդականները տան․ պահանջ՝ Փաշինյանին
Դավիթը գիտակցությունը կորցնում է կոմպլեքս հիվանդություններ ունի․ փաստաբան
Դավիթ Մինասյանի առողջական վիճակը կտրուկ վատացել էր, գիտակցության կորուստ էր ունեցել, տեղափոխվեց «Աբովյան» ԲԿ, բայց քանի որ նա կոմպլեքս հիվանդություններ ունի և, ինչպես մայրն էր ասել, 9 օրականից բուժվել էր այս բուժկենտրոնում, «Աբովյան» ԲԿում մի դեղը հակասում էր մյուս դեղի...
Հայաստանի ներկայիս իշխանությունը ՌԴ-ի հետ վերջնական խզումը դարձնում է ժամանակի հարց․ Սուսլով
ՀՀ-ում խաղաղության երաշխիքը ոչ թե Ղարաբաղը հիշողությունից ջնջելն է, այլ Մոսկվայի հետ բարեկամության պահպանումը։ Այս մասին հայտարարել է ռուս քաղաքագետ Դմիտրի Սուսլովը։ Ռուսաստանի և արևմտյան երկրների միջև առկա լարված հարաբերությունների համատեքստում Դմիտրի Սուսլովը նկատում...
Պետությունը 100 տոկոսով կսուբսիդավորի 6 և ավելի անչափահաս երեխա ունեցող ընտանիքների բնակարանների ձեռքբերումը․ նախագիծ
Հայաստանում կգործարկվի ծրագիր, որով բազմազավակ ընտանիքները կկարողանան պետության աջակցությամբ բնակարան ձեռք բերել կամ տուն կառուցել։ Համապատասխան նախագիծը հրապարակել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը՝ իրավական ակտերի նախագծերի հրապարակման միասնական հարթ...
Որոշում է կայացվել Դավիթին հոսպիտալացնել, իրականցվում են հետազոտություններ․ Լուսինե Մարտիրոսյան
Որոշում է կայացվել կալանավորված 18-ամյա Դավիթին հոսպիտալացնել, այս մասին հայտարարել է փաստաբան Լուսինե Մարտիրոսյանը։ «Այս պահին, ելնելով Դավիթի առողջական վիճակից, որոշում է կայացվել վերջինիս հոսպիտալացնել: Իրականացվում են հետազոտություններ, լրացուցիչ տեղեկություններ՝ ավ...
Մոսկվայի ռազմավարությունն է թույլ չտալ ՌԴ ի թշնամացած երկրները փորձեն ազդեցիկ ներկայանալ․ Սուսլով
Եթե Ադրբեջանն ու Թուրքիան ունենան այն ընկալումը, որ Ռուսաստանը չի պաշտպանի Հայաստանին անգամ ագրեսիայի դեպքում, ապա Հայաստանը կարող է առնվազն զրկվել Սյունիքի մարզից։ Այսպիսի կարծիք է հայտնել ռուս քաղաքագետ, Տնտեսության բարձրագույն դպրոցի Եվրոպական եւ միջազգային հետազոտու...
18-ամյա Դավիթ Մինասյանը գտնվում է «Նաիրի» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժնում. փաստաբան
18-ամյա Դավիթ Մինասյանը գտնվում է «Նաիրի» ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժնում, հայտնել է նրա փաստաբանը: Ավելի վաղ Լուսինե Մարտիրոսյանը հայտնել էր, որ Դավիթ Մինասյանին տեղափոխել են Նաիրի ԲԿ, շնչահեղձություն ունի, եղունգները սկսել է սևանալ: «Երեկ կեսօրին պաշտպան Էլբակյանը այցելե...

Спикер Национального Собрания Арцаха встретился с офицерами запаса
24 августа Председатель Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян встретился с членами общественной организации «Союз офицеров запаса».Как сообщаетиз пресс-релиза Национального собрания Арцаха, встреча прошла в условиях открытого диалога.Представляя работы,...
Михаил Мишустин прибыл в Армению
Премьер-министр России Михаил Мишустин прибыл в Армению, где примет участие во внеочередном заседании межправительственного совета ЕАЭС. Как передаетpolitik.am, что в Ереване приземлился самолет главы Кабинета министров РФ. Отсюда Мишустин отправится в Цахкадзор, где со...
Альянс «Мать Армения» начал второй день агитационной кампании со встречи с жителями Арабкира
Блок "Мать Армения", выдвинутый на выборах в Совет старейшин Еревана, начал второй день предвыборной кампании со встречи с жителями административного района Арабкир.Как сообщаетpolitik.am, члены альянса призвали граждан принять участие в выборах, поскольку это реальная...
ВВП на душу населения в Армении в этом году превысит 8 тысяч долларов: Керобян
Министр экономики Армении Ваан Керобян заявил, что Армения сегодня является страной другого уровня развития.В беседе с журналистами после заседания правительства Керобян сообщил, что валовой внутренний продукт на душу населения в этом году превысит 8 тысяч долларов, что...
В Иране назвали членство страны в БРИКС историческим событием
Предоставление Ирану членства в БРИКС является историческим событием. Как передает ТАСС, такое мнение выразил заместитель руководителя администрации президента исламской республики по политическим вопросам Мохаммад Джамшиди. "Исламская Республика Иран стала членом БРИКС...
Тигран Авинян в рамках предвыборной кампании прошелся по административному району Эребуни
Кандидат в мэры от правящей партии «Гражданский договор» Тигран Авинян во второй день избирательной кампании встретился с жителями административного района Эребуни.Тигран Авинян ходит по территории административного округа со своими товарищами по команде, беседует с гор...
Азербайджан проводит классическую политику этнической чистки в Нагорном Карабахе: Эдмон Марукян
Посол по особым поручениям Армении Эдмон Марукян заявил, что Азербайджан проводит классическую политику этнической чистки в Нагорном Карабахе.Oб этом Марукян написал в своем микроблоге Х (бывший "Твиттер").«Азербайджан проводит классическую политику этнической чистки в...
Общество Красного Полумесяца Азербайджана нарушает нейтралитет, вмешиваясь в политический процесс: Красный Крест Армении
Общество Красного Полумесяца Азербайджана нарушает основополагающие принципы Международного движения Красного Креста и Красного Полумесяца.Армянское общество Красного Креста распространило об этом заявление, отвечая на заявление Общества Красного Полумесяца Азербайджана...
Азербайджан планирует в одностороннем порядке открыть Лачинский коридор, разрешив только выход из Нагорного Карабаха
В ходе заседания правительства премьер-министр Никол Пашинян сообщил, что получил информацию о том, что разрабатываются планы по одностороннему открытию Лачинского коридора, то есть разрешить только выход из Нагорного Карабаха.Как сообщаетпремьер-министр отметил, что не...
Экс-руководителю «Россотрудничества» в Армении Виктору Кривопускову запретили въезд в страну
Бывшему руководителю Российского общества дружбы и сотрудничества с Арменией Виктору Кривопускову в ереванском аэропорту «Звартноц» не разрешили пересечь границу Армении. Об этом говорится в сообщении, распространенном на Telegram-канале Союза армян России. Отмечается,...