Եկեղեցու դեմ արշավ կարող է սկսել կամ հոգեկան խնդիրներ ունեցող մարդը կամ մարդ, որը լցված է ամբողջությամբ չարությամբ
Եկեղեցու դեմ արշավ կարող է սկսել կամ հոգեկան խնդիրներ ունեցող մարդը կամ մարդ, որը լցված է ամբողջությամբ չարությամբ, կամ էլ կատարում է թշնամու հանձնարարությունը, իր գործով դատական նիստից հետո լրագրողներին ասել է 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը: «Ինչ վերաբերում է Վեհափառ Հայր...
Հրաձգություն Սերբիայի խորհրդարանի մոտ․ Վուչիչը դադարեցրել է իր ելույթը
Սերբիայի խորհրդարանի՝ Սկուպշչինայի շենքի առջև հրաձգություն է տեղի ունեցել։ «Վեչերնյե Նովոստի» լրատվական հարթակը հաղորդել է, որ մեկ տղամարդ կրակել է Սկուպշչինայի շենքի առջև, մեկ մարդ վիրավորվել է և տեղափոխվել հիվանդանոց։ Հարձակվողը ձերբակալվել է։ Միջադեպին անդրադարձել է...
Ռոբերտ Քոչարյանը Սերժ Սարգսյանի գործով վկա է
Ռոբերտ Քոչարյանը Սերժ Սարգսյանի գործով վկա է: Այս մասինՀակակոռուպցիոն դատարանում դատավոր Արամ Գրիգորյանի նախագահությամբ նիստին ասաց հանրային մեղադրող Գորիկ Հովակիմյանը` ներակայացնելով գործով հետազոտման ենթակա փաստերը։ Հակակոռուպցիոն դատարանում ընթանում էր Հայաստանի երրո...
Պապիկյանն արձագանքել է պարտադիր զինվորական ծառայության ժամկետի կրճատմանը
Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն արձագանքեց պարտադիր զինվորական ծառայության ժամկետի կրճատման շուրջ հնչող քննադատություններին։ ԱԺ-ում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ, անդրադառնալով քննարկումներին, թե այդ որոշումը պայմանավորված է նախընտրական գործընթացներո...
Իրանը չի վերսկսի ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունները․ Արաղչի
Իրանը չի վերսկսի ԱՄՆ-ի հետ բանակցություններն իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ ստեղծված ճգնաժամի կարգավորման հարցի վերաբերյալ այնքան ժամանակ, մինչև Վաշինգտոնը չհրաժարվի չափից մեծ պահանջներից, հայտարարել է Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին։ Ա...
Առաջնահերթություն է Կապանում ունենալ արդիական և պահանջներին համապատասխանող ֆուտբոլային մարզադաշտ․ Անդրեասյան
Կապանում արդիական և պահանջներին համապատասխանող ֆուտբոլային մարզադաշտ ունենալը համարվում է առաջնահերթություն։ Ազգային ժողովում կառավարության հարցուպատասխանի այս մասին հայտարարեց ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը։ «Առաջնահերթություն է Կապանում ունենալ արդիական և պահանջներին...
Ես ուզում եմ միանալ այն համայնքին, որի հոգևոր հովիվը տեր Արամ Ասատրյանն է․ Փաշինյան
Այսօր հոգևոր կյանքով ապրելու տեղ Հայաստանում կամ չկա կամ շատ դժվար է գտնել մեզ հայտնի պատճառներով, ԱԺ-ում կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ ասել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Մի կողմից մենք խոսում ենք արժեքահենք հանրություն ունենալու անհրաժեշտության մասին, ինչի հ...
Շուտով մարդիկ ստիպված չեն լինի աշխատել. Մասկ
Շուտով մարդիկ ստիպված չեն լինի աշխատել. արհեստական բանականությունը և ռոբոտները կփոխարինեն բոլոր աշխատատեղերը, գրել է Իլոն Մասկը Telegram ալիքում: «Աշխատանքն ավելորդ կլինի, ինչպես օրինակ՝ սեփական բանջարեղեն աճեցնելը՝ խանութից գնելու փոխարեն»,- ասել է Մասկը:
Ինչպես կարող է որևէ քաղաքական ուժ իր հաջողության պատմությունից հրաժարվի․ Փաշինյան
Որ ընտրություններում մենք վարչական ռեսուրս ուզելով, թե չուզելով, անուղղակի կամ ուղղակի օգտագործելու փորձ անենք, այդ ընտրություններում մենք պարտվելու ենք: Սա եղել է և կա իմ համոզմունքը: Այս մասին ԱԺ-ում հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: «Մենք վարչական ռեսուրս կիր...
Հայկ Վարդանյանը կղեկավարի «Այլընտրանք» դաշինքի խմբակցությունը Մոլդովայի խորհրդարանում
Մոլդովայի խորհրդարանի «Այլընտրանք» ընդդիմադիր դաշինքը, որն իրեն ներկայացնում է որպես եվրոպամետ, գլխավորում է Հայկ Վարդանյանը, փոխնախագահն է դարձել Օլգա Ուրսուն, քարտուղարը` Լիլիանա Յակոնին։ Նախկինում Վարդանյանը երկրի հայ համայնքի ղեկավարն էր։ Այս տարվա գարնանը նա խորհրդ...

• В одной из воинских частей обнаружено тело солдата-срочника
Возле воинской части N, расположенной в южном направлении Республики Армения, 20 апреля, около 11.00 часов, обнаружено тело призывника той же воинской части Нарека Севаковича Хачатряна. Об этом сообщает Минобороны Армении. «Нарек Хачатрян был призван в 2021 году. Его те...
• Азербайджан пытается решить спорные вопросы варварскими, а не цивилизованными методами: Мирзоян
Азербайджан пытается решить спорные вопросы варварскими, а не цивилизованными методами: Мирзоян
20 Апреля, 2021
Председатель НС Армении Арарат Мирзоян выступил на 9-й сессии Парламентской Ассамблеи Евронест. Как сообщилив Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, касаясь азербайджано-турецкой агрессии против Арцаха, он отметил, что ксенофобское и...
• Министр обороны России рассказал о напряженной ситуации на западных границах
Министр обороны России рассказал о напряженной ситуации на западных границах
Министр обороны России Сергей Шойгу заявил на заседании коллегии ведомства о росте напряженности вдоль западных границ страны. Руководство Украины пытается дестабилизировать обстановку в Донбассе, сообщил глава Минобороны России Сергей Шойгу во время заседания коллегии...
• Пашинян отправился в Сюник: поездка держалась в строгом секрете. NEWS.am
Пашинян отправился в Сюник: поездка держалась в строгом секрете. NEWS.am
Согласно сведениям Новости Армении NEWS.am, премьер-министр Армении Никол Пашинян во второй половине 20 апреля направился в Сюникскую область. Это сведение держалось в строгом секрете, сами силовики узнали об этом в последний момент. Даже сотрудники Дорожной полиции все...
• В Чаде создали переходный военный совет
В Чаде создали переходный военный совет
Переходный военный совет учрежден в Чаде после кончины президентаИдриса Деби, сын экс-лидера Махамат назначен его председателем, сообщает газета Al Wihda. Совет возглавил генерал-лейтенант Махамат Идрисс Деби. В скором времени военные должны обнародовать "хартию перехо...
• Администрация президента США ответила на письмо армянских историков, касающееся Геноцида армян
Администрация президента США ответила на письмо армянских историков, касающееся Геноцида армян
Администрация президента США Джо Байдена ответил на письмо армянских историков относительно термина геноцид. об этом сообщил директор Института истории Национальной академии наук Армении Ашот Мелконян. Во время круглого стола Геноцид армян. Ответственность Турции вчера...
• Участие бывшей власти в выборах только усиливает позиции Никола Пашиняна
Участие бывшей власти в выборах только усиливает позиции Никола Пашиняна
Участие бывшей власти в предстоящих внеочередных парламентских выборах только усиливает позиции премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Об этом в ходе традиционных брифингов в Национальном Собрании заявил 20 апреля секретарь парламентской фракции партии «Светлая Армен...
• В Гадруте обнаружены останки двоих военнослужащих
В Гадруте обнаружены останки двоих военнослужащих
В результате поисковых работ 20 апреля в Гадруте обнаружены останки еще двоих военнослужащих. Об этом сообщает ГСЧС МВД Арцаха. Для установления личностей погибших назначена экспертиза. Всего обнаружены останки 1546 военнослужащих и гражданских лиц.
• Меркель заявила о сближении России и Китая в свете разногласий с США
Меркель заявила о сближении России и Китая в свете разногласий с США
Канцлер Германии Ангела Меркель заявила о сближении России и Китая в свете разногласий с США.Об этом она заявила во вторник, обращаясь по видеосвязи к участникам весенней сессии Парламентской ассамблеи Совета Европы (ПАСЕ),сообщает Тасс. Меркель считает, что, несмотря н...
• Умер президент Чада Идрисс Деби Итно
Умер президент Чада Идрисс Деби Итно
Президент Чада Идрисс Деби Итно умер от ранений, полученных им во время боевых действий против повстанцев. Об этом сообщило во вторник Agence France Press со ссылкой на государственное телевидение Чада. Ранее во вторник он был в шестой раз утвержден на посту главы госуд...