• ՄԻՊ-ի ներկայացուցիչները մշտադիտարկման այց են իրականացրել «Արմավիր» ՔԿ
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի խոշտանգումների և վատ վերաբերմունքի կանխարգելման վարչության (կանխարգելման ազգային մեխանիզմ) ներկայացուցիչները՝ Պաշտպանի հանձնարարությամբ, 2025 թվականի սեպտեմբեր և հոկտեմբեր ամիսներին երկօրյա չհայտարարված մշտադիտարկման այց են իրակա...
• Ջուր չի լինելու հասցեներ
Ջուր չի լինելու հասցեներ
Նոյեմբերի 6, 2025
«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը տեղեկացնում է իր հաճախորդներին և սպառողներին, որ վթարային աշխատանքներով պայմանավորված, ս.թ նոյեմբերի 6-ին ժամը 09:50-16:00-ն կդադարեցվի ք.Աբովյան, Երիտասարդական, Երիտասարդական 1 Նրբ., Գեղարդի, Գառնի, Դարանի, Քանաքեռի, Տարտուի ,Վոլկովի 1 Նրբ.,...
• Մեկ նախադասության համար քրեական հետապնդում ՀՀ պատմության մեջ չի եղել. փաստաբան
Մեկ նախադասության համար քրեական հետապնդում ՀՀ պատմության մեջ չի եղել. փաստաբան
Ես, առնվազն, գտնում եմ, որ Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ տեղի ունեցող հետապնդումն աննախադեպ է։ Գիտեք` մեկ նախադասության համար քրեական հետապնդում ՀՀ պատմության մեջ չի եղել։ Մենք տարբեր աբսուրդային քրեական գործեր տեսել ենք, բայց այն, որ այս գործը տարբերվում է (պարզապես մեկը...
• Հարթագյուղ համայնքի նախկին ղեկավարի կողմից ապօրինի օտարվել է 10 միլիոն դրամ արժեքով հողատարածքը
Հարթագյուղ համայնքի նախկին ղեկավարի կողմից ապօրինի օտարվել է 10 միլիոն դրամ արժեքով հողատարածքը
ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված ապացուցողական և վարութային այլ գործողությունների արդյունքում հիմնավորվել է, որ 1996- 2021 թվականներն ընկած ժամանակահատվածում Լոռու մարզի Հարթագյուղ համայնքի ղեկավարի պաշտոնը զբաղեցրած անձը, նույն համայնքի...
• Վրաստանը մտադիր է անդամակցել Եվրամիությանը մինչև 2030 թվականը. Կոբախիձե
Վրաստանը մտադիր է անդամակցել Եվրամիությանը մինչև 2030 թվականը. Կոբախիձե
Վրաստանը մտադիր է անդամակցել Եվրամիությանը մինչև 2030 թվականը, չնայած Բրյուսելի քննադատությանը։ Այս մասին հայտարարել է վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն՝ մեկնաբանելով ԵՄ նոր զեկույցի բովանդակությունը։ Կառավարության ղեկավարի խոսքով՝ Թբիլիսին չի հրաժարվի իր եվրոպական ուղուց, նույ...
• Ռուսական ցորենով բեռնված գնացքը ժամանել է Հայաստան
Ռուսական ցորենով բեռնված գնացքը ժամանել է Հայաստան
Ռուսական ցորենով բեռնված գնացքը (15 վագոն) ժամանել է Հայաստան՝ անցնելով Ադրբեջանի և Վրաստանի տարածքով։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից։ Դեպի Հայաստանի բեռնափոխադրումների սահմանափակումների վերացումը Ադրբեջանի կողմից կարևոր քայլ է տարածաշրջանային հաղորդակցությու...
• Ռուսաստանից Հայաստան 30 տարվա ընթացքում առաջին գնացքը ուղևորվել է նոր երթուղով
Ռուսաստանից Հայաստան 30 տարվա ընթացքում առաջին գնացքը ուղևորվել է նոր երթուղով
Ռուսաստանից Հայաստան 30 տարվա ընթացքում առաջին գնացքը ուղևորվել է նոր երթուղով, որն անցնում է Վրաստանի և Ադրբեջանի տարածքներով։ Այն տեղափոխել է ավելի քան 1,000 տոննա ցորեն, հաղորդում է «Կոմերսանտ»-ը։ Արտահանման բեռնափոխադրումն իրականացրել է ռուսական «Գրեյն Գեյթս» ընկերո...
• Իշխանությունը փորձում է բաժանել Եկեղեցին․ հաջողո՞ւմ է. քաղաքագետ
Իշխանությունը փորձում է բաժանել Եկեղեցին․ հաջողո՞ւմ է. քաղաքագետ
Իշխանությունը փորձում է բաժանել Եկեղեցին․ հաջողո՞ւմ է։ Այս մասին գրել է քաղաքագետ Սուրեն Սուրենյանցը։ «Գերագույն հոգևոր խորհրդի ընթացիկ նիստում քննարկվում է նաև Հովհաննավանքում կատարված ոչ կանոնական արարողությանը մասնակցած Տեր Տարոնի և Տեր Թադեի կարգապահական հարցը։ Այս...
• Ռուբեն Վարդանյանը 3 ուղերձ  է փոխանցել
Ռուբեն Վարդանյանը 3 ուղերձ է փոխանցել
Ռուբեն Վարդանյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ավագ որդու՝ Դավիթ Վարդանյանի հետ և խնդրել է 3 ուղերձ փոխանցել. 1. Արցախը եղել է, կա և կլինի։ 2. Հավատա ինքդ քեզ՝ որպես Աստծո մի մասի, բարության և լույսի։ 3. Իսկական հերոսը նա է, ով կարողանում է հույս վառել այնտեղ, որտեղ հույսի...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 6-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը` Երևանի Արաբկիր վարչական շրջան՝ 11:00-16:00 Արաբկիր 25 և...

• Макрон: У меня был долгий разговор с президентом Эрдоганом
Президент Франции Эммануэль Макрон сообщил, что провел долгую беседу с турецким лидером Тайипом Эрдоганом перед саммитом НАТО в Брюсселе. «В преддверии саммита НАТО у меня был долгий разговор один на один с президентом Эрдоганом, чтобы двигаться вперед с ясностью, уваже...
• В Брюсселе стартовал саммит НАТО
В Брюсселе стартовал саммит НАТО
14 Июня, 2021
Саммит глав государств и правительств 30 стран НАТО с участием президента США Джо Байдена открылся в понедельник в Брюсселе под председательством генерального секретаря альянса Йенса Столтенберга. Торжественную церемонию открытия транслировала пресс-служба НАТО. «Ни одн...
• Путин высказался об условиях содержания Навального в колонии
Путин высказался об условиях содержания Навального в колонии
Условия содержания основателя Фонда борьбы с коррупцией Алексея Навального не хуже, чем у других заключенных, заявил в интервью NBC президент России Владимир Путин. Он также отметил, что Россия не занимается убийствами политических оппонентов. «У нас нет такого обычая к...
• Власти ФРГ выделят еще 40 млн евро на разработку лекарств против COVID-19
Власти ФРГ выделят еще 40 млн евро на разработку лекарств против COVID-19
Министерство образованияГерманиивыделяет еще 40 млн евро на разработку медикаментов против коронавируса. Об этом сообщила глава ведомства Анья Карличек, отметив, что, «даже учитывая высокую долю привитых, мы, к сожалению, должны быть готовы к тому, что люди продолжают з...
• В Армении сегодня «идеальная буря», на встречах нас просят защитить страну — Кочарян
В Армении сегодня «идеальная буря», на встречах нас просят защитить страну — Кочарян
В течение последней недели мы проводим многочисленные встречи и обсуждения в разных областях Армении, беседуем с нашими соотечественниками, чтобы узнать, какие проблемы имеются, понять, чем мы должны заниматься после 20 июня. Об этом на встрече с избирателями в городе М...
• Международные СМИ об участии Грузии в процессе возвращении армянских пленных на родину
Международные СМИ об участии Грузии в процессе возвращении армянских пленных на родину
Международные СМИ пишут об участии Грузии в процессе возвращении армянских пленных на родину. Базирующийся в Нидерландах интернет-ресурс «commonspace.eu» сообщает, что Армения и Азербайджан путем сложных дипломатических действий произвели гуманитарный «обмен» при участи...
• В Киеве назвали условия для запуска «Северного потока-2»
В Киеве назвали условия для запуска «Северного потока-2»
Министр иностранных дел УкраиныДмитрий Кулебаназвал два условия для запуска газопровода «Северный поток-2». Об этом он написал в своемTwitter-аккаунте. «Мы против «Северного потока-2». Условием его запуска должна быть деоккупация наших территорий и энергетическая безопа...
• Докладчик ПАСЕ приветствовал освобождение 15 армянских военнопленных
Докладчик ПАСЕ приветствовал освобождение 15 армянских военнопленных
Докладчик ПАСЕ по гуманитарным последствиям конфликта между Арменией и Азербайджаном Пол Гаван (Ирландия) приветствовал сообщение об освобождении 15 армянских военнопленных передаче Азербайджану карты минных полей в Агдаме. «Чрезвычайно важно предпринять шаги для уменьш...
• Кочарян: лучшее правительство — это то правительство, которого люди не замечают каждый день
Кочарян: лучшее правительство — это то правительство, которого люди не замечают каждый день
Хорошо работающее правительство это то правительство, о котором люди и не слышат. Об этом во время предвыборной кампании в Эчмиадзине заявил второй президент Армении, лидер блока «Айастан» Роберт Кочарян. «Если есть все необходимое для граждан, все на своем месте, зачем...
• Губернатор Араратской области поручил всем быть на митинге в Арташате: иначе «пожалеете»
Губернатор Араратской области поручил всем быть на митинге в Арташате: иначе «пожалеете»
И.о. главы Правительства Армении, кандидат в премьер-министры республики от партии «Гражданский договор» Никол Пашинян 14 июня проводит агиткампанию в Араратской области. Из разных местностей области в редакцию Новости Армении NEWS.am поступают сообщения о том, что губе...