• Մայր Աթոռը ուսումնասիրում է դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի վերաբերյալ տարածված տեսանյութերի հարցը
Մայր Աթոռը ուսումնասիրում է դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի վերաբերյալ տարածված տեսանյութերի հարցը
Նոյեմբերի 10, 2025
Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը Մայր Աթոռի դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանին վերագրվող անպարկեշտ բովանդակությամբ տեսանյութերի հետ կապված հարցի ուսումնասիրության և եզրակացություն ներկայացնելու համար ստեղծել է հանձնախումբ՝ հաշվի առնելով ներկայացված առաջարկները: Այս մասին...
• Հայտնաբերվել է 431 ոչ սթափ վարորդ
Հայտնաբերվել է 431 ոչ սթափ վարորդ
Նոյեմբերի 3-ից 10-ը մայրաքաղաքում իրականացված ծառայության ընթացքում Երևանի պարեկները հայտնաբերել են ճանապարհային երթևեկության կանոնների 5425 խախտում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 173 ավտոմեքենա։ Մասնավորապես, հայտնաբերվել է ոչ սթափ 207 վարորդ, առանց վարորդական իր...
• Հայտնաբերված լուսանը Կենդանաբանական այգի տեղափոխվելուց մոտ մեկ ժամ անց անկել է
Հայտնաբերված լուսանը Կենդանաբանական այգի տեղափոխվելուց մոտ մեկ ժամ անց անկել է
Հայտնաբերված լուսանը Կենդանաբանական այգի տեղափոխվելուց մոտ մեկ ժամ անց անկել է: «Կենդանին այգի է հասել ուշ երեկոյան՝ ժամը 22:30-ի սահմաններում։ Մասնագետները անմիջապես արձանագրել են նրա ծայրահեղ ծանր վիճակը․ կենդանին եղել է հյուծված, ջրազուրկ և խիստ սթրեսի մեջ։ Ակնադիտակ...
• «Բրյուսելը կորցրել է ժողովրդավարության նկատմամբ հարգանքը»․ Պապուաշվիլի
«Բրյուսելը կորցրել է ժողովրդավարության նկատմամբ հարգանքը»․ Պապուաշվիլի
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Շալվա Պապուաշվիլին հայտարարել է, որ Բրյուսելը կորցրել է ընդհանուր եվրոպական արժեքները, որոնցից գլխավորը ժողովրդավարության նկատմամբ հարգանքն է: Պապուաշվիլին հենց դա է համարել Վրաստանի և Եվրամիության միջև բարդ հարաբերությունների պատճառը: Այս մ...
• 12 ժամ ջուր չի լինի․ հասցեներ
12 ժամ ջուր չի լինի․ հասցեներ
Վթարի վերացման աշխատանքներով պայմանավորված՝ նոյեմբերի 11-ին ժամը 07:00-19:00 կդադարեցվի Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի` Միկրոշրջան, Վանատուր և Ջրառատ թաղամասերի ջրամատակարարումը: Այս մասին հայտնում են «Վեոլիա Ջուր» ընկերությունից:
• Ներկայացվել է ՀՀ համապարփակ անվտանգության համակարգի տեսլականը
Ներկայացվել է ՀՀ համապարփակ անվտանգության համակարգի տեսլականը
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը նոյեմբերի 10-ին ՀՀ Զինված ուժերի ղեկավար կազմի հետ անցկացվող օպերատիվ հավաքի ընթացքում հանդես է եկել բանախոսությամբ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԽ գրասենյակից: Բանախոսության ընթացքում ԱԽ քարտուղարը ներկայացրել է ՀՀ համապարփակ պաշտպանության...
• Իրանը ՄԱԿ-ին ուղղված հայտարարություն է ուղարկել
Իրանը ՄԱԿ-ին ուղղված հայտարարություն է ուղարկել
Իրանը ՄԱԿ-ին ուղղված հայտարարություն է ուղարկել, որում ԱՄՆ նախագահ Թրամփի հայտարարությունները համարում է Վաշինգտոնի ներգրավվածության ապացույց Իսրայելի և Թեհրանի միջև հակամարտության մեջ: Այս մասին հայտարարել է Իրանի ԱԳ նախարարի պաշտոնական ներկայացուցիչ Էսմայիլ Բաղային` T...
• Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզին բանտից ազատ կարձակվի
Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզին բանտից ազատ կարձակվի
Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզին բանտից ազատ կարձակվի և կմնա դատական վերահսկողության ներքո. Փարիզի Վերաքննիչ դատարանը բավարարել է միջնորդությունը:Այս մասինհաղորդել է BFMTV-ն, փոխանցում էՌԻԱ «Նովոստին»: «Նիկոլա Սարկոզին ազատ կարձակվի դատական ​​​​վերահսկողության ն...
• Թրամփը մաքսատուրքերն անվանել է «հարստության աղբյուր» և խոստացել ամերիկացիներին 2000 դոլար
Թրամփը մաքսատուրքերն անվանել է «հարստության աղբյուր» և խոստացել ամերիկացիներին 2000 դոլար
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը խոստացել է բոլոր ամերիկացիներին, բացառությամբ բարձր եկամուտ ունեցող մարդկանց, 2 հազարական դոլար վճարել՝ որպես մաքսատուրքերից շահաբաժիններ, որոնք նա սահմանել է աշխարհի գրեթե բոլոր երկրների համար: «Այն մարդիկ, ովքեր դեմ են սակագներին, հիմարներ են...
• CCBE-ն կոչով դիմել է ՀՀ կառավարությանը
CCBE-ն կոչով դիմել է ՀՀ կառավարությանը
Փաստաբանների պալատը հայտարարություն է տարածել՝ նշելով, որ CCBE-ն կոչով դիմել է ՀՀ կառավարությանը. «Եվրոպայի փաստաբանների և իրավաբանական միությունների խորհուրդը (CCBE)-ն անընդունելի է համարում ՀՀ-ում փաստաբանների աշխատանքի վրա ազդող օրենսդրական փոփոխությունների ընդունում...

Генерал-майора Григория Хачатурова демобилизуют, его договор не будет продлен — 168.am
Командующего 3-им армейским корпусом ВС РА, генерал-майора Григория Хачатурова демобилизуют, его договор не будет продлен. Об этом сообщает издание 168.am со ссылкой на свои источники. «Отметим, что после трехстороннего Заявления от 10 ноября издание 168. am сообщило ин...
По части 7 армянских военнопленных в Европейский суд представлено заявление
Центр международного и сравнительного права в сотрудничестве с Армянским центром правосудия и прав человека в Вашингтоне, округ Колумбия, представил в Европейский суд по правам человека еще 7 заявлений с просьбой «применить промежуточную меру» из-за дел армянских военно...
Пашинян – «диагноз» нашей общественности: болезнь серьезная
Второй президент республики, лидер альянса «Армения» Роберт Кочарян, на митинге, состоявшемся накануне, в ходе своей встречи высказал довольно интересную мысль: «Здоровая общественность для достижения подобных результатов не должна была голосовать за переизбрание власти...
«Геноцид бизнеса»: акция водителей у КГД
Водители устроили акцию протеста возле Комитета госдоходов. Они жалуются на имеющиеся проблемы в данной сфере. По их словам, за последние три года в отрасли произошел «геноцид бизнеса».
Баку предлагает Еревану начать двусторонние обсуждения по делимитации границ
Баку предлагает Еревану начать двусторонние обсуждения по делимитации и демаркации границ Об этом заявил глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов на 43-м заседании СМИД ОЧЭС, сообщаетSputnik Азербайджан. «Реваншистская риторика в Армении являются риском для нормализации...
Предлагаемые изменения направленны на продолжение репрессий — Арман Абовян
В ходе обсуждения в парламенте РА депутат от «Процветающей Армении» Арман Абовян отметил, что есть мнение, что предлагаемые изменения в Уголовно-процессуальном кодексе РА направлены на дальнейшее расширение возможности ареста проходящих по судебным делам лиц» Отметим, в...
После принятия закона о лицензии ряд детских садов окажутся на грани закрытия — Софья Овсепян
После принятия закона о лицензии необходимо будет разработать ряд других подзаконных актов, но действующие в настоящее время и предлагаемые в перспективе нормативные акты Министерства здравоохранения создают серьезные проблемы для частных детских садов, и может оказатьс...
Интригующая ситуация перед встречей Лаврова с Чавушоглу
Сегодня в Анталии состоится встреча глав МИД России и Турции Сергея Лаврова и Мевлюта Чавушоглу. Согласно официальному заявлению российской стороны, на повестке дня важные международные и региональные вопросы, в том числе, и ситуация на Южном Кавказе, то есть в Нагорном...
Гватемала потребовала от России вернуть деньги за вакцину «Спутник V»
Министр здравоохранения Гватемалы Амелия Флорес сообщила, что правительство попросило Россию вернуть аванс, выплаченный за поставки вакцины от коронавируса «Спутник V», поскольку препарат не поступил в страну. «Мыпросим вернуть деньги согласно предложению. Иесли уних по...
Президент Армении поздравил президента Латвии с днем рождения
Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Латвийской Республики Эгилсу Левитсу по случаю дня рождения. Как сообщили в пресс-службе президента Армении, Саркисян выразил уверенность, что сотрудничество между Арменией и Латвией продолжит...