Ուսուցիչների աշխատավարձերի բարձրացման «հեքիաթները». «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթըգրում է. Վերջին տարիներին Հայաստանի կրթական քաղաքականության առանցքային թեմաներից մեկը դարձել է ուսուցիչների աշխատավարձի բարձրացման հարցը, որը հաճախ իշխանությունների կողմից ներկայացվում է որպես իրականացվող «բարեփոխումների» առանցքային ձեռքբերում։ Սակայն նու...
«Հաջողությունից» պարտություն. ինչպես «ղազախական տրանզիտը» փլուզեց իշխանության նարատիվները. «Փաստ»
«Փաստ» օրաթերթըգրում է. Հոկտեմբերին Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ Հայաստան է եկել երկար սպասված ապագան. Ադրբեջանի տարածքով բերվել էր ղազախական ցորենի խմբաքանակը։ «Այս օրը հասավ», բացականչում էին իշխանամետ լրատվամիջոցներն ու քարոզիչները։ Առաջին հայացքից աննշան այս լուրը...
Հետեվում են մամուլի դեմ ռեպրեսիաներին․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է ․Եվրոպական կառույցները եւ միջազգային իրավապաշտպան կազմակերպությունները թեեւ չեն արձագանքում, հայտարարություններ չեն տարածում, բայց ուշադիր հետեւում են Հայաստանում խոսքի ազատության դեմ ոտնձգություններին: Այդ շարքում են դիտարկվում ե՛ւ «Առավոտ» օրա...
Փաշինյանը ոչ միայն «կառավարությունն է», այլեւ թիվ 1 նյուզմեյքերը․«Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է ․Բարձրացած աղմուկից հետո Նիկոլ Փաշինյանի ընտանեկան լրատվամիջոցից՝ «Հայկական ժամանակի» կայքից, հեռացրել են Սամվել Կարապետյանի կալանքի մասին աղմկահարույց հրապարակումը։ Հիշեցնենք․ նախօրեին, երբ դատարանը քննում էր կալանքը փոխելու միջնորդությունը, եր...
Ինչպես են Արսեն Թորոսյանի օրոք մսխվել COVID-ի գումարները. կոռուպցիայի մաս 6. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է.Արսեն Թորոսյանը, ով այժմ ղեկավարում է աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունը, առողջապահության նախարար եղած ժամանակ խայտառակ գործողություններ է իրականացրել, որոնք արձանագրված են ՀՀ ֆինանսների նախարարության ստուգումների արդյունքներում...
Իշխանությունը «բացահայտել» է Կաթողիկոսի բացթողումը. ճնշումներն առաջիկայում կշատանան. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Իշխանությունների, հատկապես Նիկոլ Փաշինյանի համար թիվ մեկ օրակարգային թեման շարունակում է մնալ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից Կաթողիկոսին «հեռացնելը»: Փաշինյանի թիմը շարունակելու է ամեն կերպ վարկաբեկել Կաթողիկոսին ու նրա մտերիմ հոգեւորականներին՝...
Ֆոտո․ Լիլիթ Մակունցը 1 մլն դրամանոց 2 գիրք է նվեր ստացել. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Լիլիթ Մակունցը, որ ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդականն է, ստացել է Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նվերների հայտարարագրման ռեեստրում հայտարարագրված ամենաթանկարժեք նվերը։ Հոկտեմբերի 25-ին Լիլիթ Մակունցը համագործակցության շրջանակում աշխատ...
ՕԵԿ-ի քարոզիչը ՔՊ պատգամավոր է դարձել եւ բնակարան գնել. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Խնամի-ծանոթ-բարեկամ սկզբունքը մերժող իշխանությունների հետ խորհրդարանում հայտնված, «Ա Թիվի» հեռուստաընկերության «Կիսաբաց լուսամուտներ» հաղորդման աշխատակից Հասմիկ Հակոբյանը փորձում է դասեր տալ լրագրողներին՝ մոռանալով սեփական անցյալը: Ամենաաղ...
Խուդաթյանի ախորժակը բացվել է․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է ․ Վաղարշապատում տեղի ունեցած ընտրություններից հետո ՏԿԵ նախարար Դավիթ Խուդաթյանը, որը ղեկավարում էր նախընտրական շտաբը եւ նշանակված էր որպես թիվ մեկ պատասխանատու, ըստ որոշ լուրերի, պաշտոնի առաջխաղացման ակնկալիքներ ունի։ Նա իրեն մերձ շրջապատում խոս...
250 հազար դոլարանոց ժամացույց․ ՔՊ-ական մարզպետի շքեղ կյանքը
Երեկ Ժողովուրդ օրաթերթի հրապարակումը Արմավիրի ՔՊ-ական մարզպետ Վահրամ Խաչատրյանի՝ 33 հազար դոլար արժեցող ձեռքի ժամացույցի մասին մեծ անհանգստություն էր պատճառել իշխանություններին։ Նրանք ջանք ու եռանդ չեն խնայում ժողովրդին համոզելու, թե նախկին՝ պարտքով գարեջուր խմողների կե...

16 видных деятелей присоединились к группе австралийских друзей Арцаха
К постоянно растущей группе австралийских друзей Арцаха во главе с федеральными сенаторами Эндрю Брэгом и Джанет Райс присоединились еще 16 видных деятелей, чтобы поддержать право Республики Арцах на самоопределение. Об этом сообщили в офисе «Ай дата» Австралии. Группа...
Приштина просит Азербайджан признать независимость Косово
Приштина попросила Азербайджан признать независимость Косово. С Таким сенсационным заявлением во время визита в город Брус на юге страны выступил президент Сербиии Александр Вучич, сообщает haqqin.az. «Я увидел недавние запросы министра обороны в Приштине, который проси...
Премьер-министр принял участие в заседании Евразийского межправительственного совета в узком формате
В рамках рабочего визита в Кыргызстан премьер-министр Никол Пашинян сегодня принял участие в заседании Евразийского межправительственного совета в узком формате. В государственном комплексе Чолпон-Ата премьер-министра Республики Армении и глав правительств других госуда...
Путин и Макрон обсудили ситуацию в Нагорном Карабахе
Президенты России и Франции Владимир Путин и Эммануэль Макрон провели в четверг телефонный разговор, в ходе которого обсудили ситуацию в Нагорном Карабахе. Об этомсообщаетпресс-служба Кремля. Попросьбе Эммануэля Макрона Владимир Путин информировал оходе реализации трехс...
G7 потребовала от талибов заверений в отсутствии угрозы международной безопасности от них
Министры иностранных дел G7 призвали международное сообщество объединиться, чтобы предотвратить дальнейшую эскалацию Афганистана, сообщаетU.S. News. «Министры согласились с тем, что «Талибан» должно заверить, что Афганистан не станет представлять террористическую угрозу...
В Пакистане произошел взрыв во время религиозного шествия
По меньшей мере три человека погибли и 50 пострадали в четверг при взрыве в пакистанском городе Бахавалнагар (провинция Пенджаб). Об этом сообщает агентствоAssociatedPress со ссылкой на местную полицию. По его данным, инцидент произошел во время религиозного шествия шии...
CNN: около 35 человек пропали без вести после наводнения, вызванного штормом в США
По меньшей мере 35 человек пропали без вести в округе Хейвуд (штат Северная Каролина) после наводнения, которое было вызвано тропическим штормом "Фред". Об этом в четверг сообщил телеканалCNNсо ссылкой на полицию и местную службу спасения. По данным полицейских, первые...
Армия обороны продолжит обеспечивать безопасность Арцаха
Основной задачей правительства Армении на ближайшие годы должно стать обеспечение безопасности народа Арцаха и мирное и всеобъемлющее урегулирование карабахского конфликта. Об этом говорится в программе действий правительства РА на 2021-2026 годы.Правительство Республик...
Премьер-министр принял участие в заседании Евразийского межправительственного совета
Премьер-министр Никол Пашинян в рамках рабочего визита в Кыргызстан сегодня принял участие в заседании Евразийского межправительственного совета в узком составе.Управление информации и по связям с общественностью правительства РА сообщает, что премьер-министра и других...
Никол Пашинян встретился с Президентом Кыргызстана Садиром Жапаровым
Премьер-министр РА Никол Пашинян встретился с Президентом Кыргызстана Садиром Жапаровым.Об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь премьер-министра РА Мане Геворгян.«Премьер-министр Никол Пашинян находится с рабочим визитом в городе Чолпон-Ата в Кыргы...