Իսրայելը հայտարարել է, որ պատրաստ է ռազմական...
Իսրայելը պատրաստ է դիտարկել իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ խնդրի ռազմական լուծումը։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է Մոսկվայում Իսրայելի դեսպանի պաշտոնակատար Ալեքսանդր Բեն Ցվին։
«Բոլոր տարբերակները», - պատասխանել է դիվանագետը այն հարցին, թե արդյոք Իսրայելը պատրաստ է դիտարկել Իրանի միջուկային ծրագրի հարցը լուծելու ռազմական տարբերակները:
Մեկնաբանելով Ռուսաստանի Դաշնության և Միացյալ Նահանգների ղեկավարների վերջին հեռախոսազրույցը՝ Բեն Զվին նշել է, որ դա հույս է ներշնչում, բայց միայն այն դեպքում, եթե այն վերածվի իրական գործողությունների։ «Մենք չպետք է մոռանանք, որ Ռուսաստանն իսկապես սերտ համագործակցություն ունի Իրանի հետ։ Եթե ​​Ռուսաստանը այս համագործակցության միջոցով կարող է ազդել, օրինակ, Իրանի միջուկային ծրագրի դադարեցման վրա, ապա սա իսկապես շատ կարևոր քայլ է։ Սա, այո, հույս է տալիս»,- ընդգծել է նա։
«Ես գիտեմ, որ Միացյալ Նահանգները միշտ որոշակի քայլեր կձեռնարկի այս ուղղությամբ։ Եթե ​​Իրանը համաձայնի դրան և դադարի ամեն օր Իսրայելին երկրի երեսից ջնջելու սպառնալիքները, ապա, իհարկե, ավելի խաղաղ գործընթացի հնարավորություններ կլինեն։ Իսկ եթե ոչ, ապա բոլոր տարբերակները բաց են»,- հավելել է Բեն Ցվին։