Հունվարի 30-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Այս մասին հայտնում է Ճանապարհային դեպարտամենտը։ Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ա...
• Տարադրամի փոխարժեքները հունվարի 30-ին
Տարադրամի փոխարժեքները հունվարի 30-ին
Հունվարի 30, 2026
Ներկայացնում ենք տարադրամի փոխարժեքները՝ ըստ rate.am-ի: ԱՄՆ դոլարի առքի առավելագույն արժեքն է 377.5 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 380.5 դրամ: Եվրոյի առքի առավելագույն արժեքն է 448 դրամ, վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 454 դրամ: Ռուսական ռուբլու առքի առավելագույն արժեքն է...
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 30-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը` Երևանի Արաբկիր վարչական շրջան՝ 11:00-17:00 Մամիկոնյանց փ...
• Վաղվանից մինչև փետրվարի 3-ը օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա․ Սուրենյան
Վաղվանից մինչև փետրվարի 3-ը օդի ջերմաստիճանը կբարձրանա․ Սուրենյան
Վաղը երեկոյան ժամերից Հայաստանին Միջերկրական ծովի շրջանից մոտենում է հերթական ցիկլոնը, որը մեր երկրում կմնա մինչև փետրվարի 4-ը՝ ներառյալ։ Այս մասին ասել է«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն»-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը։ «Ինչի արդյունքում հանրապետության...
• Հայկ Սարգսյանը կհայտնվի մեղադրյալի աթոռին․ «Հրապարակ»
Հայկ Սարգսյանը կհայտնվի մեղադրյալի աթոռին․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․Ընտրություններին ընդառաջ, Նիկոլ Փաշինյանը մտադիր է ոչ միայն քաղաքական հակառակորդների վախը բռնել քրեական հետապնդումներով, այլեւ՝ սեփական թիմակիցներինը։ Իշխանական աղբյուրների փոխանցմամբ, իրավապահները նյութեր են նախապատրաստում ՔՊ-ական պատգամավոր Հ...
• Մասնակիցների 7 պորտը ստուգել են․ «Հրապարակ»
Մասնակիցների 7 պորտը ստուգել են․ «Հրապարակ»
«Հրապարակ»․թերթը գրում է ․Այսօր Նիկոլ Փաշինյանի նվագակցությամբ կազմակերպված դիսկոտեկն է կայանալու: Այն, մեր տեղեկություններով, տեղի կունենա «Պալլադիում հոլլ» համալիրում։ Նախօրեին Փաշինյանը թիմակիցների, մասնավորապես` Վահագն Ալեքսանյանի հետ այցելել էր Ջրվեժում գտնվող այդ...
• Իշխանությունը կլանում է պետությունը. Քոչարյանը առաջարկում է կոտրել վտանգավոր մոդելը
Իշխանությունը կլանում է պետությունը. Քոչարյանը առաջարկում է կոտրել վտանգավոր մոդելը
Մինչ քաղաքական դաշտում շատ առաջնորդներ երազում են այն պահի մասին, երբ իրենց հերթը կհասնի «սուպերվարչապետության» կոստյումը հագնելու և այս անգամ հենց իրենք կլինեն երկրում ամեն բան որոշողը, ընդդիմադիր ամենամեծ ուժի առաջնորդը՝ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, առաջարկում է...
• Կոնջորյանի առանձնատան գործարքի համար փաստաթղթեր են պահանջել. բացառիկ. «Ժողովուրդ»
Կոնջորյանի առանձնատան գործարքի համար փաստաթղթեր են պահանջել. բացառիկ. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը և նրա կինը 2024 թվականի հուլիսին Աբովյան համայնքի Առինջ Բ թաղամասում գտնվող առանձնատուն են ձեռք բերել 54 մլն դրամով։ «Հետքը» բացահայտել էր, որ առանձնատան շուկայա...
• Իշխող ՔՊ-ն անցնում է շտաբային ռեժիմի․ հրահանգը իջեցված է. «Ժողովուրդ»
Իշխող ՔՊ-ն անցնում է շտաբային ռեժիմի․ հրահանգը իջեցված է. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի բացառիկ աղբյուրների փոխանցմամբ՝ ՀՀ վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով իշխող կուսակցության տարածքային կառույցներին տրվել է հանձնարարական՝ մարտի 1-ից լինել լիարժեք ձևավորվ...
• Որքան հարկ է վճարել երգչուհի Սիրուշոն 2025 թվականին. «Ժողովուրդ»
Որքան հարկ է վճարել երգչուհի Սիրուշոն 2025 թվականին. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «ՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել էր 2025 թ. հունվարմարտ ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկությունը, որտեղից «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկանում է, որ առաջին եռամսյակում երգ...

• Всего 9 граммов, и всё — 7or.am
Анвар Садат Анвар Садатпришел к власти в Египте в 1952 году в результате революции. Он заявил, чтоСинайский полуостров и Голанские высоты это Египет, и точка. В этом вопросе ему аккомпанировал президент Сирии. Ничего путевого у принесшего войну Садата не вышло. Затем он...
• Посол: Запуск завода по производству турецких дронов Bayraktar возможен до конца 2023 года
Посол: Запуск завода по производству турецких дронов Bayraktar возможен до конца 2023 года
9 Августа, 2022
Строительство завода по производству турецких беспилотных летательных аппаратов Bayraktar на Украине займет несколько месяцев, а запуск возможен до конца 2023 года. Об этом во вторник заявил посол Украины в Турции Василий Боднар, передает ТАСС со ссылкой на украинский т...
• Yonhap: в Южной Корее семь человек погибли из-за дождей
Yonhap: в Южной Корее семь человек погибли из-за дождей
Семь человек погибли, еще шесть пропали без вести в результате сильных ливней в Сеуле и его окрестностях. Об этом во вторник сообщает агентство Yonhap со ссылкой на официальные лица. По их информации, еще девять человек получили различные травмы. Помимо этого, в столице...
• Турция предложила спасти Европу от энергетического кризиса
Турция предложила спасти Европу от энергетического кризиса
Власти Турции предложили спасти Евросоюз от энергетического кризиса при помощи «энергетического коридора» по примеру уже работающего зернового, пишет РБК со ссылкой на издание Turkiye. Ожидается, что с такой инициативой на предстоящем саммите Шанхайской организации сотр...
• США вновь подчеркнули важность решения всех вопросов Нагорного Карабаха переговорным путем
США вновь подчеркнули важность решения всех вопросов Нагорного Карабаха переговорным путем
Соединенные Штаты выражают глубокую обеспокоенность в связи с сообщениями об интенсивных боевых действиях вокруг Нагорного Карабаха. об этом на специальном заседании Постоянного совета ОБСЕ в Вене заявила заместитель главы миссии США в ОБСЕ Кортни Остриан, подчеркнув, ч...
• Левон Минасян освобожден от должности начальника Службы государственного протокола
Левон Минасян освобожден от должности начальника Службы государственного протокола
Решением премьер-министра Армении Никола Пашиняна Левон Минасян освобожден от должности начальника Службы государственного протокола. Об этом Новости Армении сообщили в пресс-службе Правительства республики.
• Никто внутри нашей страны не имеет права требовать от нас документ — Армине Адибекян
Никто внутри нашей страны не имеет права требовать от нас документ — Армине Адибекян
Можно пойти в квартиру Сасуна Микаеляна и спросить, где ты, брат? Главной борьбой Сасуна Микаеляна, поддержавшего Никола, было не председательство добровольческого союза «Еркрапа», а «бензоколонка», которую отобрали у него, а когда вернули ему, то он почувствовал облегч...
• Ильхам Алиев отправился в Турцию
Ильхам Алиев отправился в Турцию
Президент Азербайджана Ильхам Алиев по приглашению президента Турции Республики Реджепа Тайипа Эрдогана прибыл с рабочим визитом в Турцию. Как сообщает АПА, в аэропорту города Конья президента Алиева и Мехрибан Алиеву встречали министр молодежи и спорта Турции Мехмет Ка...
• Bloomberg рассказал, как Путин спас Эрдогана
Bloomberg рассказал, как Путин спас Эрдогана
Президент России Владимир Путин поддержал турецкого коллегу Реджепа Тайипа Эрдогана в критически важный для Анкары момент, пишет издание Bloomberg. «Поддержка со стороны Путина будет благом для Эрдогана, поскольку до всеобщих выборов президента Турции осталось меньше го...
• Партия «Справедливость» выступила с инициативой для защиты Арцаха
Партия «Справедливость» выступила с инициативой для защиты Арцаха
Партия «Справедливость» выступила с инициативой для защиты Арцаха. Об этом говорится в заявлении партии. «В условиях создавшейся военно-политической ситуации вокруг Арцаха и Армении, когда азербайджанская сторона с помощью Турции сжимает кольцо и усиливает давление как...