Զինվորների լողանալու հարցով ես չեմ զբաղվում, կարծում եմ՝ չլողացած զինվոր չունենք. փոխնախարար
Ես կարծում եմ, որ չլողացած զինվոր մենք չունենք: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը՝ պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե ինչու են զինվորները շաբաթը մեկ լողանում: «Ես զինվորների լողանալու հարցով ի պաշտոնե չեմ զբաղվում, տեղ...
Զորակոչվողների թիվը նվազել է՝ հասնելով 14 հազարի, ողջ բեռը մնում է մարզերի վրա. Հայկ Սարգսյան
ԱՄՆ-ը և Իսրայելը hարձակվել են Իրանի ավելի քան 80 բուհի և գրադարանի վրա
Իրանի ավելի քան 80 համալսարան, հետազոտական կենտրոն և գրադարան ենթարկվել են ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարձակումներին փետրվարին զինված հակամարտության սկզբից ի վեր։ Այս մասին հայտնել է Տաջիկստանում Իրանի դեսպան Ալիրեզա Հաքիքիյանը, հաղորդում էՏԱՍՍ-ը: «Համալսարանների և գիտահետազոտակա...
ՀԱՊԿ-ը պետք է շատ զգույշ և կոռեկտ լինի Հայաստանի հետ աշխատանքում. Լուկաշենկո
ՀԱՊԿ-ը պետք է շատ զգույշ և կոռեկտ լինի Հայաստանի հետ աշխատանքում։ Այս մասին Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է ապրիլի 6-ին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Տաալատբեկ Մասադիկովի հետ հանդիպման ժամանակ, հայտնում էԲելտա-ն։ «Մենք պետք է ավելի կոռեկտ և զգույշ լինենք Հ...
Հանդիպմանը շեշտվել է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի դերը
Ապրիլի 6-ին Թբիլիսիում տեղի է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Վրաստանի նախագահ Միխեիլ Կավելաշվիլիի հանդիպումը, որի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին: Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները: «Հանդիպմանը շեշտվել է Ադրբեջա...
Պարոն Պապիկյանի հետ առանձին ի՞նչ եք պայմանավորվել. Գեղամ Մանուկյանը՝ Հայկ Սարգսյանին
Նեթանյահուն Թրամփին շնորհավորել է Իրանի տարածքից խոցված օդաչուին փրկելու կապացությամբ
Նեթանյահուն Թրամփին շնորհավորել է Իրանի տարածքից խոցված օդաչուին փրկելու կապացությամբ: Այս մասին Իսրայելի վարչապետը գրել էX-ի իր էջում: «Քիչ առաջ զրուցեցի նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ և անձամբ շնորհավորեցի նրան՝ թշնամու տարածքից խոցված օդաչուին փրկելու վերաբերյալ կայացված...
Քուվեյթում իրանական հարձակման հետևանքով վեց մարդ է վիրավորվել
Քուվեյթի առողջապահության նախարարության խոսնակ Աբդալլահ աս-Սանադը հայտարարել է, որ Իրանի կողմից երկրի հյուսիսում իրականացված հարձակման հետևանքով երկրի բնակելի թաղամասերից մեկում արկերի և բեկորների ընկնելու պատճառով վեց մարդ է վիրավորվել։ Այս մասին հայտնում է Քուվեյթի KU...
Իրանի զինուժը վճռականորեն կարձագանքի երկրի էներգետիկ ենթակառուցվածքների վրա ցանկացած հարձակմանը. Արաղչի
Իրանի զինված ուժերը վճռականորեն և լայնածավալ կարձագանքեն ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից իրանական էներգետիկ ենթակառուցվածքների վրա ցանկացած հարձակմանը։ Այս մասին հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին իր ֆրանսիացի գործընկեր Ժան-Նոել Բարոյի հետ հեռախոսազրույցի...
ԻՀՊԿ հետախուզության ղեկավար, գեներալ-լեյտենանտ Մաջիդ Խադեմին զnhվել է
Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի հետախուզության պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մաջիդ Խադեմին զոհվել է ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հարվածների հետևանքով։ Այս մասին հայտնել է ԻՀՊԿ մամուլի ծառայությունը։ «Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի գեներալ-լեյտենանտ Սեյեդ Մ...

Глава МИД Ирана призвал США вывести войска из Сирии
Министр иностранных дел Ирана Хоссейн Амир Абдоллахиян призвал США вывести войска из Сирии, назвав их присутствие там незаконным. Oб этомсообщилоиранское информагентство ИРНА. "Мы советуем американским силам вернуться домой, мы также советуем американским властям остави...
Президент Нагорно-Карабахской Республики поблагодарил города Франции
Президент Нагорно-Карабахской Республики Араик Арутюнян поблагодарил города Франции. «Выражаем благодарность французским общинам за содействие Арцаху во время геноцида. Спасибо их руководителям за посещение въезда в заблокированный Лачинский коридор. Азербайджан также б...
Reuters: Си Цзиньпин, вероятно, пропустит саммит G20 в Индии
Председатель КНР Си Цзиньпин, скорее всего, не поедет на саммит «двадцатки» в Индию, который должен состояться на следующей неделе, сообщило агентство Reuters. По данным его источников среди официальных лиц в Индии и Китае, ожидается, что страну на мероприятии в Нью-Дел...
Президент Армении и командующий Колледжа национальной обороны Индии обсудили вопросы сотрудничества
Ваш визит имеет важное значение. Об этом заявил на встрече с командующим Колледжа национальной обороны Индии, генерал-лейтенантом Сукрити Сингха Дахией президент Армении Ваагн Хачатурян. Как сообщили в пресс-службе президента республики, в ходе встречи Хачатурян упомяну...
Глава МИД Арцаха: Предотвращение геноцида является обязательством всех членов международного сообщества
Интервью министра иностранных дел Республики Арцах Сергея Газаряна российскому интернет-изданию «The Moscow Times». Допускаете ли вы, что усилия Степанакерта и Еревана на дипломатическом уровне могут заставить Баку убрать КПП в Лачинском районе? Какие инструменты для эт...
Пора ввести санкции против Азербайджана. Натали Луазо
Председатель подкомитета по безопасности и обороне комитета Европарламента по международным отношениям Натали Луазо обратилась к вопросу гуманитарного кризиса, возникшего в Нагорном Карабахе. «В Нагорном Карабахе гуманитарная катастрофа. Пришло время ввести санкции прот...
Прибывшая в Армению мэр Парижа назвала происходящее в Арцахе геноцидом
Представители нескольких регионов Франции приехали в Армению, чтобы выразить свою поддержку и дружбу народу Арцаха.Oб этом заявила мэр Парижа Анн Идальго на пресс-конференции в Горисе, отметив, что в состав делегации из Франции входят представители различных партий и по...
Песков назвал "преднамеренное злодеяние" среди версий катастрофы самолета Пригожина
Выводов по расследованию катастрофы самолета основателя ЧВК "Вагнер" Евгения Пригожина пока нет, но среди версий рассматривается в том числе преднамеренное злодеяние. Как передает на сайт ТАСС, об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, отвечая на вопр...
В Армении 31 августа ожидается погода без осадков. Ветер западный, 2-4 м/с. Температура воздуха в ближайшие 2 дня постепенно повысится на 3-6 градусов. Как сообщили в «Армгосгидромете», в Ереване ожидается погода без осадков. Ближайшей ночью в столице будет +15+17, завт...
Министр обороны РА принял делегацию Колледжа национальной обороны Индии
30 августа министр обороны РА Сурен Папикян принял делегацию Колледжа национальной обороны Индии. Как сообщает пресс-служба ведомства, делегацию сопровождала чрезвычайный и полномочный посол Республики Индии в Республике Армения Нилакши Саха Синха. Министр обороны приве...