Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ներկայացուցիչները ԿԳՄՍ նախարարություն են այցելել․Ժաննա Անդրեասյանը խուճապի է մատնվել․«Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի լավատեղյակ աղբյուրները փոխանցում են, որ Մանկավարժական համալսարանի արդեն նախկին ռեկտոր Սրբուհի Գեւորգյանի ձերբակալությունից մոտ երկու օր առաջ Հակակոռուպցիոն կոմիտեի ներկայացուցիչները նաեւ ԿԳՄՍ նախարարություն են այցելել...
Սկսել են եկեղեցու «արտգործնախարարից». «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Հոկտեմբերի 18-ին իշխանական լրատվամիջոցում հրապարակվեց Նաթան արքեպիսկոպոսի եւ կաթողիկոսի նախկին գավազանակիր Աղան աբեղա Երնջակյանի խոսակցության գաղտնալսումը, որտեղ նա բողոքում է, թե Գարեգին Բ-ն իրեն ստիպել է մասնակցել հակաիշխանական ցույցերին: Ան...
Փաշինյանը ցնցումների մեջ է ընկել. ՆԳՆ նախարարից դժգոհ մնալու ևս մեկ առիթ. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Վարդանիկ» օպերացիան հերթական անգամ ի ցույց է դրել ուժայինների, մասնավորապես՝ ոստիկանության ոչ պրոֆեսիոնալիզմը։ Որոշ տեղեկություններով՝ Նիկոլ Փաշինյանը հերթական անգամ ցնցումների մեջ է ընկել՝ տեսնելով Գյումրու կադրերը, որտեղ հարյուրավոր ոստիկան...
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը վարույթ է հարուցել ՄԻՊ-ի դեմ․«Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթը ստացել է տեղեկություն, ըստ որի՝ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովում ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանի վերաբերյալ ընթացքի մեջ է որոշակի վարույթ։ Հարցմամբ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովից պահանջել...
Մերժել եմ նախընտրական մեծ բանավեճին մասնակցելու՝ Հանրային հեռուստաընկերության հրավերը
Հաղթանակ դաշինքի ցուցակը գլխավորող Սևակ Խաչատրյանը գրել է․ Մերժել եմ նախընտրական մեծ բանավեճին մասնակցելու՝ Հանրային հեռուստաընկերության հրավերը, քանի որ հստակ է՝ այդտեղ բացի աղմկոտ շոուից, ուրիշ ոչինչ տեղի չի ունենալու: Նախընտրական գրաֆիկի խիստ հագեցվածությամբ պայմանա...
ԱԳՆ-ի ներկայացուցիչները բանախոսություններով են հանդես եկել մի շարք բուհերում
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության նախաձեռնությամբ մի շարք բուհերում ԱԳՆ ղեկավար կազմի մասնակցությամբ տեղի են ունեցել ուսանողների հետ հանդիպում-բանախոսություններ: Ինչպես տեղեկացնում է ԱԳՆ-ի տարածած հաղորդագրությունը, հոկտեմբերի 21-ին նախարարի տեղակալ...
Թուրքիան շարունակում է բանակցությունները՝ Գազայի կայունացման ուժերին միանալու վերաբերյալ․ TRT Haber
Թուրքիան, որպես Գազայի հատվածում հրադադարի համաձայնագրի երաշխավորներից մեկը, շարունակում է խորհրդակցություններ իրականացնել այլ երկրների հետ՝ տարածաշրջանում միջազգային կայունացման ուժերին մասնակցելու վերաբերյալ: Այս մասին հաղորդում է TRT Haber հեռուստաալիքը՝ հղում անելով...
Ռումանիայի հայոց թեմն իր աջակցությունն է հայտնե Մայր Աթոռին
Ռումանիայի հայոց թեմն իր աջակցությունն է հայտնե Մայր Աթոռին․ «Մեր Սուրբ եկեղեցու դեմ նախաձեռնված արշավը գրավում է նորանոր ամոթալի բարձունքներ՝ խախտելով օրինականության պահանջները, անցնելով նաև ազգային մեր կյանքում գործող չգրված օրենքների և բարոյականության բոլոր սահմաններ...
Տեսանյութ․ Մուրը ասաց, որ Փաշինյանն իրենց գործակալն է․ Իրական օրակարգ
Ուկրաինայում հակամարտությունն արդեն ավարտված կլիներ, եթե ԵՄ-ն չխոչընդոտեր խաղաղության գործընթացը. Օրբան
Ուկրաինայում հակամարտությունն արդեն ավարտված կլիներ, եթե Եվրամիությունը չխոչընդոտեր խաղաղության գործընթացը, հայտարարել է Հունգարիայի վարչապետ Վիկտոր Օրբանը։ «Եթե Բրյուսելը չխոչընդոտեր Ամերիկայի նախագահի խաղաղապահ առաքելությանը, պատերազմն արդեն ավարտված կլիներ։ Բոլորը գի...

Восстанавливается участок дороги Катнаджур Т-5-32, протяженностью в 4,4 км
В рамках второй программы Дополнительного финансирования по улучшению дорожной сети жизненного значения в Армении восстанавливается участок дороги Катнаджур Т-5-32, протяженностью в 4.4 км (КМ0+000 - км4+370). Об этом сообщает пресс-служба Министерства территориального...
Подразделения Вооруженных сил Армении не будут участвовать в учениях НАТО Defender Europe 21
Министерство обороны Армении распространило заявление, в котором говорится, что Вооруженные силы Армении не будут участвовать в учениях НАТО Defender Europe 21. «Несмотря на сделанное ранее официальное разъяснение, в ответ на запросы, которые продолжают поступать из СМИ...
Бывший вице-мэр Еревана стал членом Совета Общественного вещателя Армении
Арам Сукиасян назначен на должность члена Совета Общественного вещателя Армении. Об этомсообщили в пресс-службе Правительства. Соответствующее решение подписал исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян. Напомним, что при прежних властях Арам Сукиася...
Армянские паломники в сопровождении миротворцев посетили монастырь Амарас
Военнослужащие российского миротворческого контингента накануне обезопасили визит очередной группы паломников из 75 человек в христианский монастырь Амарас. Об этом сообщает Минобороны РФ. Паломники приехали в Амарас из Степанакерта и из близлежащих к монастырю населенн...
И.о. премьер-министра Армении освободил от должности заместителя губернатора Тавушской области
Татул Степанян освобожден от должности заместителя губернатора Тавушской области Армении. Об этом сообщили в пресс-службе Правительства. Соответствующее решение подписал исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян. Напомним, что Татул Степанян был наз...
Вагаршак Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в РА Кишана Дан Девала
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 26 апреля принял Чрезвычайного и Полномочного посла Индии в Республике Армения Кишана Дан Девала. В ходе встречи были обсуждены текущее состояние сотрудничества между Арменией и Индией в области обороны и предстоящие программы....
Для русских важно, чтобы Пашинян «держался от них подальше»
Действующие власти Армении делают все, чтобы показать, что они поддерживают хорошие отношения с Россией. Исполняющий обязанности нынешнего премьер-министра Никол Пашинян каждый раз перед очередным визитом в Россию посредством «бури», созданной в медиапространстве, наход...
Макрон и Путин обсудили ситуацию вокруг Нагорного Карабаха
По инициативе французской стороны состоялся телефонный разговор президента РФ Владимира Путина с президентом Французской Республики Эммануэлем Макроном. Как сообщаетофициальный сайт Кремля, в ходе разговора рассмотрена ситуация вокруг Нагорного Карабаха. С удовлетворени...
На армяно-азербайджанской границе пограничных происшествий не зафиксировано
По всей длине линии соприкосновения армяно-азербайджанской государственной границы 25 и 26 апреля сохранялась стабильная оперативная обстановка, пограничных происшествий не было зафиксировано. Как сообщили в пресс-службе МО Армении, по информации, полученной от СНБ Арме...
Президент Армении принял главу МИД Литвы
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял министра иностранных дел Литовской Республики Габриэлиуса Ландсбергиса. Об этом сообщает пресс-служба президента. Собеседники коснулись перспектив развития двусторонних отношений. Было отмечено, что обе страны имеют большо...